Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Hrnce

Jak vybrat hrnce?

Proč je tak důležité umět si vybrat ten správný hrnec na vaření? Chcete-li si uvařit chutné a kvalitní jídlo, musíte mít také dobrý hrnec, který by měl účinně tepelně zpracovávat potraviny. Nikdo si přeci netouží pokazit gurmánský zážitek spáleným nebo nedovařeným pokrmem. Zvažte velikost hrnce podle toho, pro kolik osob vaříte a na jakém spotřebiči budete jídlo připravovat včetně materiálu, z něhož bude hrnec zhotoven.

Rychlé odkazy:

V jakém hrnci se jídlo uvaří nejlépe? Jaký materiál je vhodný?

Každý by chtěl ochutnávat jen ty nejlepší pokrmy a někteří by je i rádi uměli připravovat. Stačí si umět vybrat ten pravý hrnec, který učiní vaření kulinářským zážitkem. Platí, že aby byl pokrm co nejchutnější, měl by být připraven co nejrychleji. Vybírejte z materiálů, které nejefektivněji vodí teplo, nejlépe ocel.

Je varné sklo skutečně žádoucí? Dá se v něm vařit kvalitně?

Není tomu tak dávno, kdy hrnec nebo kastrol s varným sklem byl velkým hitem ve světě nádobí. Praktické průhledné sklo umožňuje nahlédnout doslova pod pokličku na jídlo bez toho, že byste ji museli odkrývat. Údržba skla však není jednoduchá – sklo se zabarvuje a lehce se připaluje. Nese s sebou ale i pár kladů.

Jak účinně vyčistit připálený hrnec? Záleží na materiálu?

Občas se zkrátka nepovede udělat vše, jak bychom si přáli. A někdy se i náš oblíbený hrnec může dostat do potíží. Připálené nádobí však můžete zbavit nevzhledného povrchu raz dva, existuje nesčetně postupů, jak se zbavit této nepříjemnosti. Odpoutejte se od klasických drátěnek, protože těm už odzvonilo.

Na připečené dno stačí nalít pouze neředěný ocet a nechat jej působit. I soda je dobrým řešením a kypřící prášek do pečiva překvapivě odvede stejnou službu. Jestliže se připálenina drží na hrnci zuby nehty, můžete využít ještě následující postup - do hrnce přidejte lžičku pracího prášku, půl až litr vody v závislosti na velikosti hrnce a nechte 5 minut vyvařit. Připálenina se pak sloupne jako nic. A konečně - na materiálu hrnce nesejde, způsob odstraňování připálené nečistoty na něm nezávisí.

Autor rádce: 4home.cz

Porovnat hrnce